Çatı Onarım Hizmetleri

Home \ Altyapı Hizmetleri \ Çatı Onarım Hizmetleri

Bursa Çözüm Çatı Onarımı günümüzde farklı malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu farklı malzemeleri birbirlerinden ayıran özellikler ise;

1 Fiyatları,
2 Kullanım ve görünüşleri
3 Dayanıklılık ömürleri

olarak sıralanabilir.Çatı onarım işinde kullanılan farklı malzemeler çok sayıda olsa da genel anlamda 3 tip malzeme olarak kullanılan malzemeleri sınıflandırabiliriz.

Bu malzemeler; Ondüline: En ucuz ve en hızlı çatı kaplama ve çatı onarım materyalidir.Kiremit: Orta sınıf olarak nitelendirebileceğimiz bir çatı kaplama malzemesidir. Klasik ve ekonomik olması günümüzde pek çok binada kullanılmasını sağlamaktadır. Shingle: Ondüline ve kiremite göre oldukça modern, daha hafif ve daha uzun ömürlü bir malzemedir. Tamir gerektirmemesi, ilk yapımında maliyet olarak yüksek olmasına rağmen modern yapılarda tercih sebebi olmuştur.

Çatı tamiri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar öncelikle bu tamirin profesyonel kişilerce yapılması gerektiğidir.Sonrasında çatı dere yalıtımı olarak adlandırdığımız olgunun her 3 malzemeden de yapılacak çatı öncesinde sağlam ve güçlü bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çatı dere yalıtımı yapılırken görsel olarak güzel görünmesi amacıyla kullanılmakta olan fayans veya seramik tarzı malzemeler yalıtım malzemesi olmadıkları için bu malzemelerin ömürleri aralarında bulunan ve birlikte kalmalarını sağlayan derz denen malzemenin ömrü kadar olacaktır.Bu da çatı üzerinde her ne kadar hiçbir şey yok ise de Çatının belirli bir zamandan sonra su alması anlamına gelecek ve çatı tadilatı yaptırma zorunluluğunuz ortaya çıkacaktır.Bu yüzden kullanılacak olan malzeme kaliteli, yapılacak olan işçilik ise profesyonel olmak zorundadır.Firma olarak gerek malzeme kalitemiz gerekse de profesyonel ve işinde deneyimli ekiplerimiz ile çatı onarımları sizlere bir telefon kadar yakınız.

Öne Çıkan Hizmetler